TEATROZA vel REKRUTREMY

 

SCENA KOMEDIOWA

PREMIERA Teatroza: 11 marca 2010 roku

PREMIERA Rekrutremy: 7 kwietnia 2011 roku

WZNOWIENIE TYTUŁU: 25 stycznia 2018 roku

Czas trwania: 60 minut

 

 

 

Proponowany przez Teatr "U Przyjaciół" spektakl to szalona hybryda dwóch tytułów: Teatrozy oraz Rekrutrem. Oto przed dwoma osobliwymi znawcami TEATRU, panem Lirą i panem Presją, staje grupa adeptów sztuki teatralnej. Co z tej swoistej REKRUTACJI wyniknie? Czysta SPEKTAKLOZJA!

 

Teatroza - zespół chorobowo-sceniczny z przemieszczeniami, nierzadko o przebiegu nieciągłym, skokowym; towarzyszy mu zwykle powidok widza i słuchowy omam oklasku; różne stadia dystansowania się do stabilności powodują, że z tzw. rozsądkiem nie ma wiele wspólnego; obfituje w nagłe zwroty grzecznościowe wobec pomysłów nietuzinkowych oraz chroniczne uniesienie ze względu na silny afekt teatralny; liczne przemieszczenia powodują niewielkie nadzieje terapeutyczne, choć prace nad antidotum koncentrują się wokół garderoby; rekwizyt wykazuje tu śladowe ilości przeciwdziałania; skutki uboczne są uderzająco podobne pod względem widowiskowości, stąd - pat diagnostyczny.

 

REKRUTREMY - stawia widza w osobliwej sytuacji. Oto w teatrze Menzura zbiegają się okoliczności tak niecodzienne, że niezbędni okazują się adepci. Obsada spędza sen z powiek nowego administratora ceglanego budynku. Widz, który zawsze towarzyszy teatrowi, nawet w największych opałach (zwłaszcza zimą), będzie musiał znieść jeszcze inne role - w tym swoją (gdziekolwiek przyjdzie mu przesiadywać).

"Wystawić można absolutnie wszystko, bo też wszystko powinno zachodzić w głowę widza. Zawsze chciał, żeby życie go podduszało w teatrze, ale tylko na tyle, na ile kupił bilet. Potem miało być już zgodnie z jego wersją. A tu można to odwrócić. Niech się nie orientuje, gdzie on siedzi, a gdzie się sztuka dzieje. Niech sobie nie myśli, że raz kupiwszy bilet ma zapewniony spokój konesera. Niech się spróbuje poczuć odpowiedzialny. Niech się sam wystawi.

 

 

OBSADA:

Madam Foyer - Sylwia Pietrowiak

Eustachy "Presja" de Sorbet - Tomasz Zajcher

Ksawery Opio-Lira - Krzysztof Skibski

Amalia Bazbaryton - Katarzyna Safian

Olga Serdelska-Płot - Alicja Kalemba

Norbert Klauzurski - Mateusz Paszkiewicz

Mania Grotewska - Hanna Babicka

Papiak - Wawrzyniec Dąbrowski

 

 

Koncept: Krzysztof Skibski / Tomasz Zajcher

Scenariusz: Krzysztof Skibski

Reżyseria: Krzysztof Skibski / Tomasz Zajcher

Scenografia: Sylwia Pietrowiak / Tomasz Zajcher

Charakteryzacja: Sylwia Pietrowiak

Kostiumy: Monika Chuda

Muzyka: Bartosz Krywczuk

 

 

 

Bilety

Rezerwacje biletów:

1. mailowo: teatr@uprzyjaciol.pl

2. pod numerem telefonu: 797021028
(pon-pt godz. 10:00 -18:00)

CENNIK BILETÓW

 


NASI MECENASI:

 Logo-LF-i-LH-łącznie-1

  

LOGO


 

 

ZOSTAŃ MECENASEM

TEATRU

 

 

newsletter

 


FANPAGE:

FB

YT

insta