LEKCJE U PRZYJACIÓŁ

Zapraszamy grupy miłośników teatralnych ze szkół śrenich/domów kultury i innych ośrodków do wzięcia udziału w projekcie "Lekcje U Przyjaciół: teatr".

 

123658278 395108074861830 8200047582147536786 n


Założenia projektu:

Zaproszone do projektu grupy będą miały okazję zapoznać się z różnymi formami teatru dramatycznego: monodramem, spektaklem eksperymentalnym, spektaklem biograficznym, spektaklem inspirowanym literaturą współczesną. Proponujemy tytuły, które zachęcą do dyskusji i pogłębienia tematu poruszanego w spektaklu.

 

Opiekunowie grup będą mogli wybrać spektakle spośród tytułów:
Oddychaj
Dzisiaj wyjeżdżam
Wariat i zakonnica

Vitcatius

 

Każdy tytuł reprezentuje inną formę teatru dramatycznego, każdy oparty jest na literaturze polskiej i wymaga od odbiorcy przygotowania. Celowo wybraliśmy tytuły "trudne", by dać odbiorcom narzędzia do "oswojenia" ich. Prezentacja spektaklu stanowić będzie wstęp do otwartej rozmowy twórców i uczestników po przedstawieniu. Wierzymy, że kameralna sala Teatru "U Przyjaciół" stworzy atmosferę przyjazną i zachęcającą do spontanicznego odbioru oraz swobodnej dyskusji. 

 

 

Proponowany projekt edukacyjny to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy na temat teatru dramatycznego, a także do doskonalenia umiejętności twórczego odbioru sztuki inspirowanej ważnymi tekstami literackimi. Zaangażowanie wykraczające poza praktykę przewidzianą w podstawowym trybie kształcenia polonistycznego stanowi też jeden ze sposobów angażowania młodych ludzi w kulturę regionu, przybliża specyfikę przestrzeni kulturalnej charakterystycznej dla miasta akademickiego, jak również przygotowuje do krytycznego uczestnictwa w życiu społecznym. 

Zapraszamy opiekunów grup do kontaktu telefonicznego/mailowego w sprawie szczegółów uczestnictwa.

 

---

 

Tomasz Zajcher

 

M: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

T: +48 797 021 028

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH MIASTA POZNANIA

logo.czarnobiale

 

12

 

 d04

 

Bilety

Rezerwacje biletów:

1. mailowo: teatr@uprzyjaciol.pl

2. pod numerem telefonu: 797021028
(pon-pt godz. 10:00 -18:00)

CENNIK BILETÓW

 


NASI MECENASI:

 Logo-LF-i-LH-łącznie-1

  

LOGO


 

 

ZOSTAŃ MECENASEM

TEATRU

 

 

newsletter

 


FANPAGE:

FB

YT

insta