TEATROZA

 

SCENA KOMEDIOWA

PREMIERA Teatroza: 11 marca 2010 roku

WZNOWIENIE TYTUŁU: 25 stycznia 2018 roku

Czas trwania: 50 minut

 

 

 

 

Teatroza - zespół chorobowo-sceniczny z przemieszczeniami, nierzadko o przebiegu nieciągłym, skokowym; towarzyszy mu zwykle powidok widza i słuchowy omam oklasku; różne stadia dystansowania się do stabilności powodują, że z tzw. rozsądkiem nie ma wiele wspólnego; obfituje w nagłe zwroty grzecznościowe wobec pomysłów nietuzinkowych oraz chroniczne uniesienie ze względu na silny afekt teatralny; liczne przemieszczenia powodują niewielkie nadzieje terapeutyczne, choć prace nad antidotum koncentrują się wokół garderoby; rekwizyt wykazuje tu śladowe ilości przeciwdziałania; skutki uboczne są uderzająco podobne pod względem widowiskowości, stąd - pat diagnostyczny.

 

"Wystawić można absolutnie wszystko, bo też wszystko powinno zachodzić w głowę widza. Zawsze chciał, żeby życie go podduszało w teatrze, ale tylko na tyle, na ile kupił bilet. Potem miało być już zgodnie z jego wersją. A tu można to odwrócić. Niech się nie orientuje, gdzie on siedzi, a gdzie się sztuka dzieje. Niech sobie nie myśli, że raz kupiwszy bilet ma zapewniony spokój konesera. Niech się spróbuje poczuć odpowiedzialny. Niech się sam wystawi.

 

Eustachy "Presja" de Sorbet - producent, reżyser, aktor, oryginał - odziedziczył podobno fortunę, którą jednak skrzętnie ukrywa; nie ukrywa natomiast niepośledniego talentu do kalkulacji w zakresie sztuk wszelakich, żyłkę ma do produkcji, zmysł osobliwy do ujmowania w konkret wizji ulotnych ale nad wyraz sugestywnych; choleryk, bo nie chce tracić czasu na trwonienie talentu; despota - wymaga od interlokutora zdyscyplinowania intelektualnego; nerwy jak p ostronki; meloman; miłośnik winogron i kobiet eterycznych, do których chyłkiem wzdycha na stronie; politycznie niezaangażowany, idealista, ale skrzętnie zakamuflowany; stąpa po ziemi, która pali mu się pod nogami; literaturę zna o tyle, o ile.

 

Ksawery Opio-Lira - scenarzysta, pisarz, literat, aktor, ekscentryk - chronicznie nieobecny, choć potrafiący się koncentrować na tyle, że się prawie materializuje; miewa wizje, z którymi czasami radzi sobie niezgorzej - przekłada je umiejętnie na subtelne idealizacje; marzy o widowisku totalnym, które dowiedzie harmonii wszystkiego, co bliskie człowiekowi; scenariusze potrafi wywoływać niemal jak duchy, które go potem straszą, drocząc się, nie dają mu spokoju; meloman dyskretny - raczej introwertyk, tam też (w sobie) słucha koncertów na olbrzymie orkiestry i chóry; nie jest bystry, choć bywa inteligentny, ale tylko gdy gra - poza tym, poniżej przeciętnej, czym wywołuje reakcje skrajne; teksty rozsypane po głowie powodują katar sienny cytatów.

 

OBSADA:

Madam Foyer - Sylwia Pietrowiak

Eustachy "Presja" de Sorbet - Tomasz Zajcher

Ksawery Opio-Lira - Krzysztof Skibski

 

Koncept: Krzysztof Skibski / Tomasz Zajcher

Scenariusz: Krzysztof Skibski

Reżyseria: Krzysztof Skibski / Tomasz Zajcher

Scenografia: Sylwia Pietrowiak / Tomasz Zajcher

Charakteryzacja: Sylwia Pietrowiak

Muzyka: Bartosz Krywczuk

 

 

 

Bilety

Bilety do nabycia w
Kawiarni "U Przyjaciół"
w godzinach:

pon-czw 10:00 - 23:00
piątek - sobota 10:00 - 00:00
niedziela 14:00 - 22:00

w lipcu i sierpniu:

pon-sobota 10:00 - 22:00
niedziela 14:00 - 22:00

CENNIK BILETÓW

newsletter

 


NASI MECENASI:

 Logo-LF-i-LH-łącznie-1

  

logo

 


 

 

ZOSTAŃ MECENASEM

 


FANPAGE:

FB

YT

YT