FRANKENSTEIN

SCENA DRAMATYCZNA

PREMIERA: 26 listopada 2020 roku

Czas trwania: 60 minut

"Była ponura listopadowa noc, deszcz posępnie bębnił o szyby, w których odbijały się błyskawice, nietypowe dla tej pory roku. Słuchając w zadumie wycia wiatru, zorientowałem się, że miarowy świst nie dobiega zza okna, lecz ze stołu, na którym leżał on... W blasku dopalającej się świecy dojrzałem jak otwierają się jego żółte, tępe oczy. Nie wiem, czy ktokolwiek na świecie zdołałby znieść widok tej potwornej twarzy. Nawet mumia na powrót zbudzona do życia nie byłaby ohydniejsza od tego nieszczęśnika. Potwór, którego stworzyłem dopuścił się okropnych zbrodni. Nie spocznę, dopóki go nie znajdę."

 

W pogoni za potworem dr Frankenstein zapuszcza się w najodleglejsze północne rubieże Europy. Na lodowatym pustkowiu przyjdzie mu stoczyć decydującą bitwę. Czy ruszając w morderczy pościg był świadom, że musi stawić czoła nie tylko potężnej sile fizycznej, ale również dylematom etycznym?

Los konfrontując tytułowego bohatera z odrażającym przeciwnikiem, zmusza go do odpowiedzi na pytania o naukową odpowiedzialność i granice człowieczeństwa.

To walka wewnętrzna, w której naprzeciw siebie stają pragnienie zemsty, potrzeba współczucia i konieczność naprawienia popełnionych błędów.

 

OBSADA:
Frankenstein: Filip Borowiak
Potwór: Tomasz Zajcher
Ona: Sylwia Pietrowiak

 

reżyseria: Monika Chuda
scenariusz
: Filip Borowiak
realizacja światła/dźwięku: Alicja Gotowała
kostiumy: Monika Chuda
scenografia: Tomasz Zajcher, Monika Chuda
produkcja: Teatr „U Przyjaciół”

 

 

frank01

 

 

Bilety

Bilety można rezerwować:

1. na maila teatru: teatr@uprzyjaciol.pl

2. pod numerem telefonu: 609 838 803

CENNIK BILETÓW

newsletter

 


NASI MECENASI:

 Logo-LF-i-LH-łącznie-1

  

logo

 


 

 

ZOSTAŃ MECENASEM

 


FANPAGE:

FB

YT

YT